RaceTracking je nová služba účastníkům a pořadatelům závodů, jejichž časomíru zajišťuje SportSoft.

RaceTracking je unikátní spojení vizuálního zobrazení změřených dat a zobrazení skutečné pozice závodníka na základě dat přijatých z GPS jednotky.

Systém umožňuje on-line sledování pohybu závodníka s GPS jednotkou v průběhu závodu. Průběh závodu je možno prohlédnout i následně pomocí animovaného zobrazení.

Po skončení závodu je možno zobrazit nejen závodníky s GPS moduly, ale i libovolného jiného závodníka, jehož pohyb po trase bude vypočten na základě změřených dat.

Zejména on-line sledování přesné polohy na trati závodu bude jistě velmi zajímavé pro organizátory závodu i podpůrný tým závodníka. Pohyb po trati je možno sledovat pomocí internetové aplikace a je možno jej promítnout i na velkoplošném zobrazovacím zařízení.

Jak se nechat sledovat? Kdo může být sledován? :-)

Předně si pořadatel tuto službu musí objednat. Nabízíme několik balíčků, které se liší cenou a počtem poskytnutých GPS jednotek ("trackerů"). Ty pak pořadatel "rozdá" dle svého uvážení. Je pravděpodobné, že zde se dostane především na TOP závodníky, které bude pořadatel chtít mít "pod kontrolou".

Ale co my obyčejní?

I pro Vás jsme připravili možnost zapojení do tohoto projektu.

Stačí vlastnit zařízení umožňující zjišťování GPS polohy a datový přenos po GSM síti (například telefon Nokia E52 - ten mám já, ale na trhu je mnoho jiných). Na našich stránkách v sekci "Ke stažení" si stáhnete Java aplikaci "GPSTracker". U svého operátora si pak aktivujete internet v mobilu, či jiný datový tarif a Váš telefon se s naší aplikací bude chovat jako "tracker". Po zaregistrování k závodu na našich stránkách obdržíte přístupový kód, který zadáte do aplikace v telefonu. No a pak již nad Vámi bude dbít "Velký bratr" a Vaši blízcí uvidí, že se opravdu "neflákáte" :-) . Nevýhodou tohoto řešení je požadavek na kvalitnější a tím i dražší telefon, výdrž baterie telefonu při aktivavané javovské aplikaci, aktivní GPS a datovém přenosu a komplikovanější nastavení a zprovoznění "trackeru". Vaše poznatky prosím publikujte v diskusním fóru a zejména podrobné návody rádi zveřejníme. Každý telefon je jiný a není v našich silách všechny vyzkoušet.

Druhou možností je zakoupit si u nás plnokrevný "tracker", pořídit do něj simku s nejlevnějším datovým tarifem a po zaregistrování jste na stejné lodi s profíkama. Toto řešení je určitě jednodušší.

Hodně štěstí a vzhůru do RaceTrackingu.